Farníci z Veverské Bítýšky se modlí k Madoně z Veveří

2.4.2020

Slavný gotický obraz Madony z Veveří, který je vystaven v expozici Diecézního muzea, byl původně v kapli Matky Boží nedaleko Hradu Veveří. Kaple patří do farnosti Veverská Bítýška, jejíž farář P. Marek Hlávka vyzval své farníky, aby každý večer zapálil v okně svíci a pomodlili se k Madoně z Veveří.

P. Hlávka říká: „Svíce se často zapalují v okamžicích nebezpečí a obav. To proto, aby nám živý plamínek připomněl Boha, dárce života, který je vždy na naší straně. Myslím, že nastal ten správný čas. Navrhuji, abychom každý večer zapálili Hromničku nebo jinou svíci a postavili ji do okna tak, aby ji bylo vidět. Spojme se také duchovně, třeba v modlitbě k Madoně z Veveří. Svíci pak nechme hořet asi půl hodiny. Věřím, že nás toto vnitřně posílí…“

Modlitba před Madonou z Veveří v těžké době