Pozdrav Noci kostelů 2018 zaslal Christoph kardinál Schönborn

11.5.2018

Pozdrav Noci kostelů 2018 zaslal vídeňský arcibiskup Christoph kardinál Schönborn.

Vážení návštěvníci Noci kostelů,
letos bude v České republice již desátá Noc kostelů. Těší mě, že myšlenka uspořádat tuto akci našla tak velkou odezvu a jsem obzvlášť potěšen, že počáteční pomoc poskytla vídeňská arcidiecéze.
Noc kostelů je příležitost zažít církev tak trochu jinak. Je to událost dialogů. Kde jinde lze zažít rozmanité formy křesťanské víry v liturgii, hudbě, architektuře, umění, setkání a rozhovorech, které lze zakusit během jednoho večera? Církev může nabídnout mnohem víc než nedělní bohoslužby.
Jde také o dialog různých křesťanských vyznání. Noc kostelů je vynikající příležitostí dozvědět se více o sobě navzájem, porozumět si a sdílet společné zkušenosti.
Dveře kostelů jsou doširoka otevřené a mohou se stát místem setkání lidí, pro které je víra ještě vzdálena.

Přeji vám všem, aby Noc kostelů 2018 byla plná zážitků a vzájemného sdílení.
Váš
Christoph Kardinál Schönborn, Vídeň