Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

8.5.2018

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

• 9.00 - 10.00 hodin shromáždění účastníků v areálu zámku Kinských

• 10.00 procesí účastníků z baziliky Panny Marie do poutního kostela na Zelené hoře

• 10.30 poutní mše svatá

• 12.00 - 15.00 program pro účastníky - prohlídka poutního kostela, baziliky a barokní galerie s přednáškou; folklorní veselice s občerstvením v areálu Zelené hory.

Po hudební stránce zajistí doprovod poutní slavnosti Venkovská kapela a Horácká cimbálová muzika.
Pro krojované účastníky bude připravena šatna a ZDARMA obdrží poukázku na oběd.

Svatojánský poutní kostel na Zelené hoře leží na pomezí českých a moravských zemí, a tak stejně jako dnešní Kraj Vysočina spojuje území z obou stran historické zemské hranice. "Věříme proto, že bychom se v roce 100. výročí založení Československé republiky mohli setkat a poprosit společně patrona naší země sv. Jana Nepomuckého o přímluvu do dalších let. Přihlásit se k účasti a získat další informace můžete na níže uvedených e-mailových nebo telefonních kontaktech," uvádí za organizátory žďárský farář P. Vladimír Záleský.

Další informace ZDE