Stopařem na Boží silnici

28.11.2017

V úterý 28. listopadu 2017 v 19.00 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná další díl "Žabovřeského rozmlouvání", tentokrát se salesiánským knězem a kytaristou Ladislavem Heryánem.

S moderátorem P. Zdeňkem Jančaříkem si budou povídat o knize Stopařem na této zemi, která vyšla na podzim v nakladatelství Portál. Autor v ní rekapituluje své kněžské působení mezi mladými lidmi na okraji, mezi lidmi z undergroundu a v mnoha dalších prostředích, v nichž se pohybuje. Při přednášce také zahraje na kytaru písně svých oblíbených kapel a písničkářů.

Rozmlouvání bude přenášeno přímým přenosem na Facebooku Boscopoint.

Jsme-li velkorysí, věci vždy dostanou svůj správný řád. Ve velkorysosti jde totiž o samu podstatu vesmíru, ten je přece dílem toho, který je Velkorysost sama. Sleduji se sympatií marné namáhání astronomů snažících se stále silnějšími dalekohledy a stále dál dolétávajícími družicemi dopátrat, jak to vlastně s vesmírem je, aby nakonec znovu a znovu zjišťovali, že je to zase ještě nějak jinak. Úžasné, a zároveň frustrující.

(Z knihy Stopařem na této zemi)