Brněnská diecéze ve fotografiích

2.9.2017

K letošnímu 240. výročí založení brněnské diecéze připravilo Diecézní muzeum výstavu s názvem Brněnská diecéze ve fotografiích. Na výstavě se představí 38 převážně amatérských fotografů se svými snímky, které tito autoři dodali na základě výzvy diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho v předem určeném termínu. Jednašedesát vybraných fotografií představuje katedrálu svatých Petra a Pavla jako první chrám diecéze a život v jednotlivých farnostech.

Výstava bude poprvé nainstalována na 14. diecézní pouti rodin ve Žďáře nad Sázavou, kde bude ke zhlédnutí v sobotu 2. září od 12.00 do 15.30 hodin v chodbě na III. nádvoří žďárského kláštera. Poté bude výstava instalována v rámci oslav výročí diecéze v areálu brněnského Petrova.

Související článek https://www.biskupstvi.cz/2017-05-18-fotografkam-a-fotografum-tesime-se-na-vase-snimky