Ekumenická pouť jižní Moravou 2017

14.10.2017

Ekumenická pouť jižní Moravou se bude konat v sobotu 14. října 2017.

Matice velehradská a brněnský seniorát Českobratrské církve evangelické pořádají pro všechny zájemce, mladší i starší, jednotlivce, páry i rodiny pěší pouť z Brna do Nosislavi po památných místech židlochovického panství, která v minulosti spojovala i dělila křesťany podjednou i podobojí, Čechy i Němce na obou březích Svratky.

Ekumenická pouť Pojďme spolu navazuje jak na tradici poutí katolických, např. vranovské, křtinské nebo velehradské, tak na novější tradici brněnských Poutí smíření a dává této tradici ekumenický rozměr. Cílem pouti je připomenout soužití katolíků a evangelíků, Čechů a Němců na jižní Moravě a nabídnout příležitost ke společné modlitbě a zpěvu na těch místech, jež se v minulosti stávala často místem bolestného rozdělení a nepochopení.

Více ZDE