Slavnost sv. Petra a Pavla 2017 v brněnské katedrále na Petrově

29.6.2017

Pontifikální bohoslužbu v brněnské katedrále v den slavnosti sv. Petra a Pavla v Brně ve čtvrtek 29. června 2017 bude v 9.30 hodin celebrovat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle a bude ji v přímém přenosu přenášet Radio Proglas.

Večerní mši v 17.30 hodin bude předsedat moravský metropolita, olomoucký arcibiskup Jan Graubner v rámci oslav .240. výročí založení Biskupství brněnského.

Související článek:  https://www.biskupstvi.cz/2017-04-10-nad-petrovem-vzletne-240-balonku

Apoštolové sv. Petr a Pavel, které katolická církev připomíná 29.června, jsou patrony brněnské diecéze i katedrály v Brně na Petrově. Počátky tohoto chrámu sahají do 70. let 12. století. Kolem roku 1500 bylo původní zasvěcení prvnímu papeži, svatému Petrovi, rozšířeno na zasvěcení sv. Petrovi a Pavlovi. V brněnské diecézi je těmto patronům zasvěceno dalších 46 kostelů, kaplí a kapliček.