Christoph kardinál Schönborn k Noci kostelů

9.6.2017

Setkávat se a učit se od sebe navzájem – k tomu nám Noc kostelů každoročně vytváří zvláštní příležitost. Křesťané jsou jako paprsky kola, jehož středem je Ježíš: čím více se k tomuto středu přibližujeme, tím blíže se dostáváme k sobě navzájem.

Přeji vám všem, aby tomu tak bylo zejména 9. června. Velmi se raduji, že i letos je v České republice otevřeno tolik kostelů.

Srdečně zdraví
Christoph Kardinal Schönborn
Arcibiskup vídeňský

Originál pozdravu:

Aufeinander zugehen und voneinander lernen – dazu ist die LANGE NACHT DER KIRCHEN jedes Jahr eine besondere Gelegenheit. Christen sind wie Speichen eines Rades, das sich um Jesus als seine Nabe dreht: Je näher wir diesem Zentrum kommen, desto näher kommen wir einander.
Dies wünsche ich Ihnen allen besonders am 9. Juni. Ich freue mich ganz besonders, dass auch in diesem Jahr wieder so viele Kirchen in Tschechien offen halten.

Herzlichst
Christoph Kardinal Schönborn