16. ročník Tříkrálové sbírky v Brně

2.1.2016 - 16.1.2016

Největší dobročinná kampaň v ČR se odehraje tradičně prvních 14 dnů v lednu. Tříkrálovou sbírku v brněnské diecézi zahájil brněnský biskup Vojtěch Cikrle 2. ledna 2016 v 15.00 hodin požehnáním koledníků na Petrově.

V loňském roce lidé Diecézní charitě Brno do sbírky darovali na jižní Moravě a v části Kraje Vysočina téměř 21 mil. korun, což bylo o 1,7 milionu více než předloni. Do koledování se zapojilo 13 tisíc koledníků, letos se očekává stejný počet. Na území celé ČR výtěžek činil 89 mil. korun.

Další doprovodné akce:
5.1. Koledování na institucích (8.00 h. Biskupství brněnské, 9.00 h. MMB, 11.00 h. Ú JmK, 12.00 h. Veřejný ochránce práv, 14.00 h. Televizní studio ČT)

6.1. v 16 h., Tříkrálový průvod na koních z Petrova k živému Betlému u kostela sv. Jakuba (ul. Rašínova)

10.1. v 18 h., Přímý přenos Tříkrálového koncertu z Městského divadla Brno na ČT1 (vystoupí Javory, Pavel Šporcl, Kašpárek v rohlíku, Beata Bocek, Pavel Helan)

Podrobné informace a doprovodné akce v celém regionu naleznete v tiskové zprávě DCHB v příloze.