P.Konzbul: Požehnání nezaručuje automaticky úspěch

6.9.2015

V neděli 6. září 2015 při bohoslužbě v 9.00 hodin budou na začátku nového školního roku v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla požehnány dětem aktovky a další školní pomůcky, které si přinesou s sebou.

Brno: V řadě nejen brněnských farností budou v tomto týdnu dětem požehnány aktovky i školní pomůcky, jak se již stalo v uplynulých letech vyhledávanou tradicí.

V neděli 6. září 2015 budou mít tuto možnost zájemci také v katedrále na Petrově. Dómský farář P. Pavel Konzbul, který má bohaté zkušenosti z prostředí žáků a studentů, protože byl více než osm let spirituálem největší církevní školy brněnské diecéze – Biskupského gymnázia Brno, vysvětluje: „Požehnání však nezaručuje žákům automatický úspěch ve školním snažení, ale je především prosbou k Bohu, aby vše, co je v nadcházejícím školním roce potká, prohloubilo jejich dobrý vztah k Bohu a k druhým lidem. Je to prosba za moudré a správné porozumění tomu, co nás čeká v příštích měsících nového školního roku."