Velký pátek ve Křtinách - modlitby za oběti na Macoše

3.4.2015

Na Velký pátek 3. dubna 2015 bodou na poutním místě Křtiny u Brna Velkopáteční obřady od 16.30 hodin. Tichá adorace u Božího hrobu začíná v 18.30 hodin. Od 20.00 hodin následuje modlitba křížové cesty po místech neštěstí a bolesti.

Jak říká místní farář Mons. Jan Peňáz: "Po adoraci u Božího hrobu vyjdou poutníci od kostela k místům, na kterých se někdo zabil v autě nebo při jiné nehodě, na místa, kde byli přepadeni a zavražděni kupci - je to asi 8 zastavení na silnicích kolem Křtin. Poslední zastavení je vždy na Macoše, kde se modlíme za ty, kteří zde svůj život tragicky zakončili. Tato tradice vznikla na základě prosby jednoho farníka, abych na místě, kde se stala smrtelná nehoda, sloužil mši svatou. Modlitby za všechny obětu jsou tak na křížové cestě právě na Velký pátek spojeny s tajemnou souvislostí utrpení Ježíše Krista."