Svatý Mikuláš ve Křtinách u Brna

1.12.2013

V neděli 1. prosince 2013 ve 14 hodin a 14 minut, přijde do křtinského kostela svatý Mikuláš s anděly. Jak říká místní duchovní správce Mons. Jan Peňáz: "Svatý Mikuláš nebude nikoho zkoušet, ale děti i dospělé povzbudí, pomodlí se s nimi a pak jim udělí společné požehnání.

Na závěr pak požehná každému dítěti zvlášť a andělé mu předají dárek. Ten je ovšem potřeba předem předat v sakristii nebo na faře a čitelně a přesně napsat jméno obdarovaného dítěte. Mnoho společností nabízí kolem 5. prosince čerty na postrašení dětí. Ale proč? Vždyť právě tento večer má být pro děti jeden z nejkrásnějších v roce, je to předvečer svátku svatého Mikuláše, jejich velkého přítele. Nemělo by se tedy objednat něco jiného? Ne něco ošklivého, ale naopak krásného. Proto přijde do křtinského chrámu svatý Mikuláš, ze kterého vyzařuje dobrota, a přijde za světla, aby si ho děti mohly pěkně prohlédnout."

Další informace: Mons. Jan Peňáz, tel. 736 52 92 21