Biskupství brněnské

5. celostátní Misijní kongres dětí

Ilustrace
5.10.2013

V sobotu 5. října 2013 proběhne v Českých Budějovicích 5. celostátní Misijní kongres dětí. U příležitosti svátku patronky misií, sv. Terezie z Lisieux a blížící se Misijní neděle, ho pořádají Papežská misijní díla a diecézní katechetické středisko. Tématem kongresu je Radost a naděje pro každého.

 

Do bohatého programu budou účastníci uvedeni společným slavením mše v katedrále sv. Mikuláše. Nebude chybět tradiční Misijní jarmark a Misijní koláč, soutěže, putování po kontinentech a divadelní představení Teátr Víti Marčíka. Účast přislíbil českobudějovický biskup Mons. Jiří Paďour OFMCap. a apoštolský nuncius Mons. Giuseppe Leanza. Misijní klubka, školy, ministranti, skauti, rodiny a ostatní jsou srdečně zváni k účasti. Výtěžek z doprovodných aktivit podpoří sirotky na Srí Lance.

Celostátní misijní kongresy dětí se konají vždy koncem září či začátkem října a to 1 za tři roky. Kongresy jsou určeny zvláště dětem zapojeným do Papežského misijního díla dětí (PMDD) a jsou vyvrcholením misijního úsilí dětí. Je to příležitost pro vzájemné poznání, získání nápadů pro práci a prožití radosti ze společně strávených chvil při hře a modlitbě.

 

Více informací: Papežská misijní díla, 543 51 Špindlerův Mlýn 33, tel. 499 433 058, 604 838 882, pmd@missio.cz, www.missio.cz.