Také radioamatéři propagují cyrilometodějské oslavy 2013

5.7.2013

Skupina jihomoravských radioamatérů letos po celém světe propaguje oslavy jubilea svatých Cyrila a Metoděje pomocí svých krátkovlnných radiostanic.

Brno: Jak říká Karel Pažourek z Brna-Lesné: "V červenci 2013, v období vrcholících oslav, budeme dokonce používat místo standardních značek OK mimořádné volací znaky OL, které ve světě na krátkých vlnách vzbuzují velkou pozornost. Jedna radiostanice bude dne 4. a 5. července 2013 vysílat dokonce přímo z Velehradu." Za spojení s těmito jihomoravskými radioamatéry obdrží úspěšné protistanice ze světa zvláštní diplomy, které připravil radioklub Kunovice.

Karel Pažourek se podílel také na obdobné akci při návštěvě Svatého otce Benedikta XVI. v České republice v roce 2009.

Související článek http://tisk.cirkev.cz/z-domova/navstevu-benedikta-xvi-v-cr-propraguji-take-dva-radiotelegrafiste