Slavnostní ukončení Teologického kurzu v Brně

8.6.2013

V sobotu 8. června 2013 bude mší svatou v 9.00 hodin katedrále sv. Petra a Pavla v Brně slavnostně ukončen Teologický kurz. Na brněnský Petrov přijede kolem 130 absolventů z různých koutů brněnské diecéze, kteří po celoročním úsilí a úspěšně složených zkouškách převezmou osvědčení o absolvování kurzu.

Tuto událost oslaví při mši svaté, které bude předsedat ředitel Pastoračního střediska brněnské diecéze P. Roman Kubín, i následném pohoštění společně se svými rodinami a přáteli.

Teologický kurz je významnou vzdělávací aktivitou, kterou Biskupství brněnské nabízí jednou za dva roky. Kurz se v různých obměnách uskutečňuje již od roku 1990 a zájem o něj stále trvá. Podle ohlasů samotných účastníků je kurz přínosem nejen pro získání a rozšíření náboženských vědomostí, ale také k prohloubení víry a k hledání i nalézání odpovědí na otázky, které život přináší. V neposlední řadě kurz účastníky obohacuje o nové přátele a umožňuje zažít krásu a rozmanitost společenství církve.