Videospot na Noc kostelů 2013

24.5.2013

Krátký videospot na YouTube zve návštěvníky na Noc kostelů, která se bude konat v pátek 24. května 2013.

Na základě grafické předlohy Very Rieder videospot zpracoval Jiří Doffek, doprovodný audiospot byl vyroben ve studiu Radia Proglas, panoramatickou fotografii Českých Budějovic zapůjčila Růžena Švecová, ostatní fotografie pocházejí z archivu Noci kostelů.

Odkaz na videospot: http://www.youtube.com/watch?v=u9MzIcwo3a0

Program již tradiční, a přesto vždy jedinečné Noci kostelů v této chvíli připravuje více než 1000 kostelů v celé České republice.

V brněnské diecézi je nyní zapojeno 129 kostelů a modliteben osmi křesťanských církví. Pořadatelé nyní připravují programy, při nichž budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do věží, sakristií, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad, nechat se v chrámových prostorách provést slovem, povznést hudbou, inspirovat ve ztišení a modlitbě či potěšit při setkání.