Mons. Mikulášek o P. Tomáši Týnovi

23.3.2013

V rámci Diecézního setkání mládeže v sobotu 23. března 2013 budou mít účastníci možnost vybrat si z programové nabídky jednácti zájmových skupinek. http://brno.signaly.cz (pdf)

Generální vikář brněnské diecéze Mons. Mgr. Jiří Mikulášek bude vyprávět o brněnském rodáku P. Tomáši Týnovi OP, který nabídl svůj život Bohu za svobodu církve v naší zemi.

"P. Tomáš Maria Týn, dominikán, další z kandidátu blahořečení z naší diecéze. Pocházel z Brna, z Joštovy ulice 1, narodil se 3. 5. 1950 v Brně. Byl ministrantem u sv. Tomáše, kvůli kněžskému a řeholnímu povolání odešel do Německa a řadi let působil jako vyhledávaný kazatel a zpovědník v Itálii. Při kněžském svěcení nabídl svůj život za svobodu církve v Československu. Zemřel po bolestné nemoci 1. ledna 1990."