Mše připomene Matku Vojtěchu Hasmandovou

20.1.2013

V neděli 20. ledna 2013 v 10.30 hodin bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle předsedat v katedrále sv. Petra a Pavla děkovné bohoslužbě při příležitosti 25. výročí od úmrtí služebnice Boží Matky Vojtěchy Hasmandové (25. března 1914 - 21. ledna 1988).

Tentýž den v 18.30 hodin proběhne v kostele sv. Jakuba v Brně vernisáž putovní výstavy s názvem: „Matka Vojtěcha – služebnice Boží – Statečný svědek víry“.

Patnáct panelů výstavy zachycuje její život od roku 1914 do roku 1988 a přináší svědectví o tom, jak se z malého venkovského děvčátka stala velmi záhy milosrdná sestra sv. Karla Boromejského, která umírá v pověsti svatosti. Zcela vydaná ve službě svému společenství, otevřená působení Ducha svatého a s hlubokým církevním smýšlením vedla společenství k pokoncilní obnově. Byla oporou a posilou lidem, s nimiž se setkávala, spoluvězeňkyním a také mnoha kněžím.

Více na http://www.biskupstvi.cz/2012-12-12-jubilejni-rok-matky-vojtechy