KEFASFEST 2012 - doprovodný program

29.6.2012 - 1.7.2012

Nový letní křesťanský festival Kefasfest proběhne od 29. června do 1. července 2012 v areálu kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Festival nenabízí jen divadlo, hudbu a zajímavá setkáván, ale také zajímavý doprovodný program pro všechny věkové kategorie.

Program na www.kefasfest.cz

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na Diecézním centru mládeže, přes internet a samozřejmě i na místě.

Doprovodný program:

1) Pojď se pobavit s kouskem hlíny na hrnčířském kruhu!

klášter Rosa coeli; sobota 30.6.; 10 – 15 hodin

Workshop, kde si vyzkoušíte, jak se pracuje na hrnčířském kruhu. „Ale nádoba, kterou vlastní rukou z hlíny zhotovoval, se nepovedla. Začal znovu a udělal z ní nádobu jinou; dělal, co se mu zdálo být správné.“ (Jr 18,2-4)

2) Prohlídka města s průvodcem

klášter Rosa coeli; sobota 30.6.; 10 hodin

Navštívíme všechny památky města Dolní Kounice: klášter Rosa coeli, synagogu a ghetto, židovský hřbitov, kapli sv. Antonína, kostel sv. Fabiána a Šebestiána a sv. Barbory, kostel sv. Petra a Pavla, kapli sv. Jana Křtitele, měšťanské domy…

3) Vladimír Matoušek – Výběr z dřevěných plastik

klášter Rosa coeli, celou dobu festivalu
Brněnský sochař a výtvarník Vladimír Matoušek vystudoval Střední průmyslovou školu chemickou v Brně a lidovou školu umění v ateliéru malíře Petra Skácela. Z počátku se zabýval zejména restaurováním gotických a barokních soch, od roku 1980 se věnuje původní autorské tvorbě. Společně s Ing. arch. Radimem Horákem je vítězem výtvarné soutěže na ztvárnění památníku svatých Cyrila a Metoděje v Brně.

4) Skákací hrad pro děti a lezecká stěna, trampolína

klášter Rosa coeli; sobota 30.6.; 10 – 18 hodin
Velký nafukovací skákací hrad je určen pro děti od 3 do 12 let.
Nafukovací horolezecká stěna je určena jak pro děti od 10 let, tak i pro mládež a dospělé návštěvníky festivalu.

5) Výstava výtvarných prací žáků ZŠ Dolní Kounice a Nové Bránice

klášter Rosa coeli; celou dobu festivalu

6) Výstava fotografií – Klub Moravských fotografů

Synagoga, sobota 30.6.; 15 – 17 hodin

7) Výstava Akvarely Pavla Provazníka

chrám svaté Barbory; v pátek 29.6. od 16 – 18 hodin, v sobotu a neděli od 9 – 17 hodin

8) Lodičkou po řece Jihlavě

za areálem kláštera Rosa coeli; 10 – 17 hod

Projížďkou po řece můžete vidět okolí Dolních Kounic z jiného pohledu. Můžete vyzkoušet klidnější a pomalejší vodu nad jezem, nebo trochu rychlejší a náročnější sjezd pod jezem, který hned za klášterem.

9) Čajovna „Za zdí“ - poklidný relax nad šálkem čaje

areál kláštera, otevřeno budeme mít v sobotu v polední pauze po přehlídce schol a večer od 21:00 – 23:00.

Přijďte si k nám posedět, odpočinout, doplnit tekutiny, sníst něco dobrého, ale klidně si i zahrát nějakou deskovou hru.

10) Pro seniory, tanec v sedě a trénink paměti

Synagoga, sobota 30.6.; 15 hod