Setkání Antiochie po dvaceti letech

1.9.2012

V sobotu 1. září 2012 se ve Vranově nad Dyjí uskuteční setkání účastníků a příznivců Antiochie po dvaceti letech. V 10.00 hodin bude slavena mše v kostele Panny Marie Nanebevzaté, následuje sdílení zkušeností z minulých ročníků, malé občerstvení, přednáška s názvem ,,Výzvy k nové evangelizaci“ a vše bude zakončeno mariánskými nešporami v 16.00 hodin.

Projekt s názvem Antiochia vznikl před dvaceti lety v Teologickém konviktu v Litoměřicích, kde se ke kněžství v nultém ročníku připravovali budoucí bohoslovci. Poprvé se Antiochia konala v roce 1992 ve Vysokých Žibřidovicích pod Králickým Sněžníkem. Od té doby se tato prázdninová akce pro mládež uskutečnila už v mnoha českých a moravských farnostech a zúčastnily se jí stovky mladých křesťanů. Ti se po čtrnáctidenních turnusech celé prázdniny střídají ve farnosti a věnují se intenzívní spolupráci s místními obyvateli. Vytvářejí programy pro děti a mládež, pomáhají starším lidem, nabízejí kulturní a sportovní programy a společně se za farnost modlí. Vzniká tak mnoho přátelství, která pokračují i po skončení této prázdninové aktivity. Antiochia je přínosná jak pro mladé, kteří se jí účastní, tak pro farnost, ve které se koná. Mladí se naučí dělat něco dobrého pro druhé a farnost zase prožije zpestření často všedního života a novou zkušenost s mladými věřícími. Letošní setkání po dvaceti letech je důvodem k děkování, bilancování a také pohledu do budoucna.

Sestavil: P. Marek Dunda

Program - plakátek.