Mimořádně otevřený kostel sv. Josefa

1.6.2012

Mnoho kolemjdoucích mělo dosud možnost nahlédnout do brněnského kostela sv. Josefa pouze klíčovou dírkou, během Noci kostelů však budou moci vstoupit přímo do prostor chrámu.

Tento kostel, který je téměř dvě desetiletí uzavřen, bude během Noci mimořádně zpřístupněn veřejnosti. Od 18.00 do půlnoci zde bude probíhat program s uměním, slovem a hudbou.

Na začátku 17. století daroval kardinál František z Dietrichštejna františkánkám pozemek před hradbami a dal postavit klášter a chrám svatého Josefa. Řád františkánek byl za Josefa II. dne 18. ledna zrušen a do klášterní budovy uveden řád školských sester voršilek, který tam působil do roku 1950.

V současné době je kostel sv. Josefa na Josefské ulici uzavřen, jelikož není v dobrém technickém stavu a dlouhá léta nebyl udržován. Kostel sv. Josefa nyní patří Církvi řeckokatolické a čeká na rekonstrukci.