KEFASFEST 2012 se blíží

29.6.2012 - 1.7.2012

První ročník letního křesťanského hudebního festivalu Kefasfest se bude konat pod záštitou brněnského biskupa Mons. Vojtěcha Cikrleho a starosty města Karla Zalaby v přírodním areálu torza kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích od 29. června do 1. července 2012.

Brno/Dolní Kounice: Cílem křesťanského mezikulturního divadelně hudebního festivalu KÉFASFEST je zprostředkovat veřejnosti a převážně mladým lidem kvalitní kulturní alternativu k současným hudebním a divadelním trendům. Festival má pomoci znovuobjevit bohatství křesťanství, na kterém vyrostla kultura Evropy, a v různorodosti jednotlivých žánrů zároveň představit novou zkušenost při setkání s křesťanskou moderní kulturou. Kéfasfest má také zároveň ukázat, že lze hudební festival prožít bez alkoholu a drog a ve spolupráci s centrem primární prevence a drogových služeb se chce zařadit mezi festivaly s motem: „Stop drogám!“ V neposlední řadě se konání festivalu má do budoucna stát druhotně i ekonomickou podporou města Dolní Kounice a jedním z oživení ivančického mikroregionu. Festival Kéfasfest je mezikonfesní, to znamená, že chce být prostorem pro dialog mezi jednotlivými křesťanskými církvemi, které se budou společně podílet na programu.

Jako speciální host vystoupí na festivalu zpěvák Roman Dragoun, nový člen „Beatové síně slávy“ v kategorii osobnost.

Akci pořádá sdružení Petrov, jeho zaměstnanci a dobrovolníci. Další informace a program festivalu www.kefasfest.cz