Návštěva Anselma Grüna v Brně

1.6.2012 - 3.6.2012

Ve dnech 1. – 3. června 2012 navštíví opět Brno Anselm Grün. Benediktinský kněz a světoznámý autor knih o křesťanské spiritualitě se tentokrát zaměří na evangelijní příběhy o uzdravení. Téma vychází z nové knihy P. Anselma, jejíž předklad chystá Karmelitánské nakladatelství.

Anselm Grün je benediktinský mnich, žije a působí v klášteře Münsterschwarzach v Německu. Je doktor teologie, vyhledávaný duchovní průvodce a autor mnoha knih o duchovním životě. Často přednáší a vede rekolekce pro kněze a řeholníky v krizových situacích, ale i pro podnikatele a manažery. Nejvíce čerpá z bohatství spirituality pouštních otců, z tradice západního mnišství a z poznatků hlubinné psychologie.

(Knihy P. Anselma Grüna: http://www.ikarmel.cz/autor/grun-anselm )

Jeho návštěvu Brna připravilo Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství s následujícím programem:

Pátek 1.června 2012, 20.00 hodin
(katedrála sv. Petra a Pavla v Brně v rámci Noci kostelů)
Přednáška - meditace: „Ježíš jako terapeut“ na základě evangelního příběhu o uzdravení

Sobota 2. června 2012, 10.00 hodin
(aula Biskupského gymnázia v Barvičově ulici 85)
Celodenní rekolekce s rozborem příběhů o uzdravení.

Neděle 3. června 2012,
9.30 hodin (kostel sv. Jakuba v Brně) mše svatá, káže Anselm Grün

11.00 hodin (knihkupectví Cesta, Rašínova ul.) - autogramiáda

Více informací o návštěvě Anselma Grüna v Brně naleznete na: www.pastorace.biskupstvi.cz