Biskupství brněnské

Programy Centra naděje a pomoci na podzim 2011

Ilustrace
Centrum naděje a pomoci (Vodní 13, Brno) pořádá pravidelně každý měsíc tyto workshopy a kurzy:

Láskyplná komunikace
Tajemství spokojeného manželství tkví v láskyplné komunikaci. Nelze se spoléhat na to, že křesťanské manželství se bude prohlubovat samo od sebe. Na tomto jednorázovém workshopu se pod vedením zkušené lektorky Bc. Jany Urbanové, DiS. dozvíte, jak můžete svůj vztah vylepšit, jak předcházet nebo řešit svoje krize.

Neplodnost - příčiny, řešení
Kurzu se mohou zúčastnit i ti, které přímo neplodnost netrápí, ale chtějí se k dané problematice více dozvědět.
V cyklu tří setkání společně probereme možné příčiny dosavadní neplodnosti, jaké jsou možnosti řešení, účastníky naučíme, jak správně poznat, zda jsou splněny základní podmínky společné plodnosti, probereme vhodnější léčbu a podporu organismu potravinovými doplňky.
Zájemce naučíme, jak úspěšně otěhotnět přirozeně, ekologicky, bez nebezpečných zdravotních zásahů a eticky sporných způsobů, bez umělého oplodnění, v souladu s učením katolické církve.

Myslíme to spolu vážně
Tento motivační kurz je určen pro snoubenecké a novomanželské páry, které chtějí prohloubit svůj vztah. Probíhá v rámci čtyř setkání .V rámci kurzu je možné si uvědomit, jaké hodnoty jsou pro vztah důležité, jaké jsou rozdíly v komunikaci mezi mužem a ženou a jak s nimi pracovat, prohloubit znalosti o lidské sexualitě a seznámit se se základy výchovy dětí.
Tento kurz je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP LZZ a pro účastníky je poskytován zdarma.

Všechny kurzy budou pravidelně probíhat v malých skupinkách v prostorách Centra naděje a pomoci, Vodní 13, 602 00 Brno
Bližší informace, termíny, přihlášky a případný ceník na www.cenap.cz, tel. 543 331 472, 543 331 471.