Biskupství brněnské

Salesináni v Brně-Líšni otevřou novou přístavbu a hřiště

Ilustrace
23.10.2010
Slavnostní otevření nové přístavby a hřišť v Salesiánském středisku Brno-Líšni proběhne dne 23. října 2010 od 14.00 hodin.

V salesiánském středisku mládeže bude dokončen projekt SALVe (Salesiánský areál líšeňské veřejnosti), díky kterému má mládež k dispozici nové fotbalové a hokejbalové hřiště. Salesko otvírá přes čtyřicet kroužků. Veřejnost se může těšit na letní i zimní bruslení, pro nejmenší bude otevřené dětské hřiště. V rámci projektu byla rozšířena budova o nové učebny a sportovní sál. Z celkových nákladů stavby ve výši 43 mil. Kč bylo 35 mil. Kč financováno z dotace EU, pět miliónů zbývá ještě splatit.

Slavnostní otevření nového areálu s atrakcemi pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 23. října ve 14 hodin za účasti významných představitelů politického i kulturního života. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program plný soutěží, divadelní představení Járy Cimrmana a hudební skupinu Beta Verze. Líšeňské trouby obětavých hospodyněk jedou na plný provoz, návštěvníci totiž mimo jiné ochutnají na 1 800 líšeňských koláčků.

Program:
14:00    začátek programu, slavnostní přípitek
14:30    ochutnávka líšeňských koláčků
15:00    slavnostní otevření a prohlídka střediska
15:30    doprovodný program, soutěže, hry
17:30     divadelní představení „VIZIONÁŘ“ (Jára Cimrman)
          Hrají: Václav (Kuki) Urban, Pepa a Jarda Zoubkovi, Michal Poláček
18:15     koncert skupiny „BETA-VERZE“