Kanonizační proces s P. Drbolou byl schválen

12.10.2010
Ve Vranově u Brna probíhá ve dnech 11.-13.10. v pořadí již 82. plenární zasedání ČBK. Včera odpoledne (12.10.2010) byla schválena žádost brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho o zahájení diecézního procesu P. Václava Drboly (1912 - 1951). V průběhu šetření mučednictví služebníka Božího Jana Buly byly totiž nalezeny materiály svědčící i o jeho pověsti mučednictví.

Jde již o pátou osobu - kandidáta na svatořečení - spojenou s brněnskou diecézí. (Brněnští kandidáti na svatořečení jsou oběti dvou totalitních režimů. Další čtyři osoby spojené s brněnskou diecézí, které se – ať už fyzicky či duchovně – postavily proti zločineckým režimům své doby, jsou:
sestra Marie Restituta Kafková byla popravena r. 1943 ve Vídni,
matka Vojtěcha Hasmandová byla v padesátých letech vězněna,
Jan Bula je jeden ze tří kněží popravených v rámci tzv. babického procesu v letech 1951-1952 a konečně
P. Tomáš Maria Týn, který se nabídl jako dobrovolná oběť za osvobození Československa od komunismu.

Více: tisk.cirkev.cz