Ekumenická neděle v Brně 2010

19.9.2010
Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference zvou k účasti na ekumenické bohoslužbě, která se tradičně koná třetí neděli v září na řadě míst České republiky. V Brně letos proběhne 19. září 2010 v 17 hodin v Červeném kostele Českobratrské církve evangelické na Komenského náměstí v Brně. Kázáním poslouží brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle

Brno: Ekumenická bohoslužba v Brně bude letos věnována tématu pastorační služby v našich církvích a přímluvným modlitbám za tuto práci.

V rámci bohoslužby zaznějí tyto příspěvky z vybraných oblastí pastorační služby:

1. Pastorace v nemocnicích, P. Leo Zerhau, Římskokatolická církev
  2. Pastorace snoubenců a manželů, Pavel Coufal, Bratrská jednota baptistů
  3. Pastorace seniorů, Květoslava Bezdíčková, Církev Československá husitská
  4. Pastorace lidem v krizi, Peter Beeldman, Armáda spásy
  5. Cesta do Emauz, Jana Křížová, Evangelická církev metodistická

K široké účasti z našich farností a sborů zvou:
Biskupství brněnské, Brněnská diecéze Církve československé husitské, Brněnský seniorát Českobratrské církve evangelické, Brněnský seniorát Církve bratrské, Bratrská jednota baptistů v Brně, Evangelická církev metodistická v Brně.