Zemřel Mons. Metoděj Kotík

19.7.2010
V pondělí 19. července ve věku 95 let zemřel Mons. Metoděj Kotík. Poslední rozloučení proběhne v kostele sv. Václava v Křižanově v sobotu 24. července 2010 ve 14.30 hodin.

Brno/Křižanov: P. Metoděj Kotík se narodil 18. července 1915 v Dolních Borech u Velkého Meziříčí, na kněze byl vysvěcen 5. července 1940 v Brně.Kněžské působení započal v Jemnici jako kaplan, později administrátor a farář, pak byl administrátorem v Novém Městě na Moravě, později v Mikulovicích u Znojma a Horních Dunajovicích. Od roku 1966 až do své smrti působil v Křižanově, nejprve jako administrátor, později jako farář, deset let současně spravoval farnost Heřmanov u Velké Bíteše. Od roku 2005 působil v Křižanově jako výpomocný duchovní.

Dne 14. července 2005 udělil brněnský biskup Vojtěch Cikrle P. Metoději Kotíkovi při příležitosti jeho 90. narozenin medaili sv. Jana Sarkandra za dlouholetou obětavou kněžskou službu.

Dne 6. prosince 2006 ho papež Benedikt XVI. jmenoval kaplanem Jeho Svatosti s právem užívat titul Monsignore.

V jubilejním roce brněnské diecéze obdržel P. Kotík 5. prosince 2007 od brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho medaili sv. Petra a Pavla jako ocenění věrné a obětavé služby v brněnské diecézi.

Mons. Metoděj Kotík zemřel 19. července 2010 v nemocnici v Mostištích ve věku 95 let. Rozloučíme se s ním při bohoslužbě v kostele sv. Václava v Křižanově v sobotu 24. července 2010 ve 14.30 hodin, poté bude uložen na místním hřbitově.

Parte