Novéna s Matkou Vojtěchou Hasmandovou

22.6.2010
Matka Vojtěcha V těchto dnech vychází Novéna se Služebnicí Boží Matkou Vojtěchou Hasmandovou SCB, jejíž proces blahořečení byl zahájen v roce 1996.

Kostelní Vydří: Pobožnost knižně vydává Karmelitánské nakladatelství. Na vydání spolupracovali ThDr. Mons. Josef Laštovica, postulátor, a sestra Remigie Češíková SCB.

Vojtěcha Hasmandová se narodila 25. března 1914 v Huštěnovicích u Uherského Hradiště. Pocházela z hluboce věřící rodiny. Poznala svou duchovní cestu a rozhodla se pro zasvěcený život v Kongregaci Milosrdných sester svatého Karla Boromejského.

Později byla jmenována představenou řeholního domu v Prachaticích, rodišti sv. Jana Nepomuka Neumanna. V době pronásledování církve v 50. letech byla odsouzena k vězení. V roce 1970 ji zvolili generální představenou kongregace. Zemřela 21. ledna 1988; byl jí udělen titul Služebnice Boží.

S. M. Remigie Češíková SCB

Zdroj