Noc kostelů: Více než 400 kostelů se otevře již tento pátek

28.5.2010
Noc kostelů Již tento pátek se otevře více než 400 kostelů v celé České republice a dalších 700 v sousedním Rakousku.

Kromě otevřených kostelů a možnosti dostat se na běžně nepřístupná místa čeká návštěvníky nepřeberné množství programů. Při výběru programů pomohou návštěvníkům brožury nebo mapky s programem, které jsou zdarma k dostání v kostelech a na některých informačních centrech a v elektronické podobě také na stránkách www.nockostelu.cz pod odkazem Tiskoviny.

Mapa všech kostelů zapojených v České republice je návštěvníkům stránek www.nockostelu.cz k dispozici v aplikaci Google Maps pod odkazem Mapy.

Součástí programů budou koncerty klasické i moderní hudby, zajímavé prohlídky, návštěvy běžně nepřístupných prostor. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost vystoupat do kostelních věží nebo naopak sestoupit do krypt a sklepení či posedět v klášterních zahradách. Pro děti jsou připraveny hry a soutěže, při kterých budou mít příležitost poznat kostely od sklepení až po půdu a dozvědět se mnoho zajímavého.

Noc kostelů začne vyzváněním zvonů všech zapojených kostelů před 18 hod.