Ve Křtinách oslaví Santiniho 333. narozeniny

3.2.2010
Na svátek svatého Blažeje, který církev připomíná 3. února, se v roce 1677 v Praze narodil Jan Blažej Santini Aichl.Ve středu 3. února 2010 si připomene jeho 333. narozeniny. V poutním mariánském chrámu ve Křtinách u Brna, který byl vybudován podle jeho plánů, bude v pátek 5. února 2010 v 18.00 hodin slavena děkovná mše za něj i za opata Kryštofa Jiřího Matušku, narozeného 5. února 1703 v Brně, který dal zdejší chrám postavit.

Jak uvádí křtinský farář R.D. Jan Peňáz: "Bohoslužba bude obětována i za brněnské stavební mistry F.B. Klíčníka a F.A. Ritze a jejich spolupracovníky a pomocníky, a za všechny ostatní, kdo zde kostely stavěli, opravovali, uklízeli a zdobili a v nich sloužili, za všechny, kdo do nich putovali, putují a budou putovat...."

V 19.00 hodin bude následovat přednáška manželů Jana a Jany Šlachtových z Brna o komunikaci mezi manžely s názvem Od srdce k srdci

Další informace: R.D. Jan Peňáz, 736 52 92 21, www.poutnik-jan.cz