Historické betlémy v centru Brna 2009

24.12.2009
Velké bannery s vánoční kometou na chrámech v centru Brna budou i v letošním roce pro všechny zájemce upozorněním, že v kostele je možné shlédnout zajímavý historický betlém, a zároveň pozváním k jeho návštěvě.Brno: K betlémům, které jsou každý rok v době vánoční vystaveny ve všech kostelích, již tradičně přichází mnoho návštěvníků. Stejně jako v předchozích dvou letech se v akci Historické betlémy v centru Brna představí obyvatelům a návštěvníkům jihomoravské metropole betlémy osmi chrámů v centru města. Konkrétně se jedná o katedrálu sv. Petra a Pavla, kostel sv. Jakuba, kostel sv. Tomáše, minoritský kostel sv. Janů, kostel sv. Maří Magdaleny, kostel sv. Michala, kapucínský kostel Nalezení sv. Kříže a jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Pro tuto příležitost je připravena brožura informující o historii jednotlivých betlémů, kterou návštěvníci získají v každém z uvedených kostelů. Brožura obsahuje navíc časový přehled, kdy jsou jednotlivé kostely k návštěvě betléma otevřeny. V příštím roce připravuje Pastorační středisko brněnské diecéze rozšíření letáčku o další brněnské kostely.

Přehled časů, kdy je možné navšítit betlémy v jednotlivých kostelech
Skládačka s informacemi