Biskupství brněnské

Dům sv. Antonína je plný adventních koncertů a vánoční atmosféry

Ilustrace
10.12.2009 - 25.12.2009
A další vánoční aktivity jsou připraveny nejen pro obyvatele Domova, ale pro celou veřejnost. Moravské Budějovice – Dům sv. Antonína připravil na předvánoční dobu pro svoje obyvatele i pro veřejnost bohatý kulturní program. Zaměstnanci připravují také Štědrý večer pro osamělé, kteří by chtěli prožít slavnostní večeři ve společenství s obyvateli Domu sv. Antonína. O Vánocích by totiž nikdo neměl být sám. Nebude chybět ani vzácný pohyblivý Betlém, který bude od 25. prosince, tak jako každoročně, přístupný veřejnosti.

„Chceme do Domova přinést vánoční atmosféru se vším, co k tomu patří. Proto jsme připravili ve spolupráci se školami a dalšími institucemi několik vánočních koncertů,“ přibližuje ředitel Ladislav Chloupek. Ve čtvrtek 10. prosince se od deseti do dvanácti uskuteční v denním stacionáři prodejní výstava perníčků. V 13.45 vystoupí žáci z umělecké školy v Moravských Budějovicích s vánočními písněmi a koledami. V úterý 15. prosince v 13.30 vystoupí klienti z Ústavu sociální péče v Nových Syrovicích. Na středu 16. prosince taktéž v 13.30 je připravený koncert žáků ze základní školy Havlíčkova. „Na sobotu devatenáctého prosince jsme připravili pro všechny zájemce z okolí od dvou hodin vánoční koncert kytarové školy pod vedením paní Urbánkové,“ zve ředitel Chloupek. Šňůru adventních koncertů zakončí v neděli 20. prosince vystoupení Martínkovského sboru. Začátek je v 13.30 ve stacionáři.

„Staráme se o staré a nemocné lidi, na které někdy jejich příbuzní zapomínají. Naší snahou je, aby pro ně Vánoce byly svátkem radosti, ne smutku a prázdnoty. Všichni se o Vánocích věnují dětem, což je samozřejmě dobře, ale nesmíme zapomínat také na starší a mnohdy i opuštěné lidi,“ hodnotí ředitel Ladislav Chloupek.

Dům sv. Antonína je domov pro seniory a zdravotně postižené. Všem obyvatelům se zaměstnanci společně se sestrami boromejkami snaží v co největší míře vytvořit domácí, klidné a radostné vánoční prostředí, ke kterému patří i různé koncerty a vystoupení, včetně tradičních každodenních bohoslužeb v místní kapli, jež probíhají v Domě po celý prosinec.

Další informace:
Eva Fruhwirtová, Senior manager
e-mail: fruhwirtova@commservis.com
tel.: +420 737 103 866
http://www.commservis.com

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality