Svatocecilské setkání 2009

21.11.2009
Musica sacra pořádá 21. listopadu v Brně již tradiční Svatocecilské setkání pro varhaníky, chrámové zpěváky a hudebníky. Celebrantem bohoslužby v 10.00 hodin bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle.Brno: Podzimní setkání kolem svátku sv. Cecílie, panny a mučednice (22.11.) - patronky hudebníků, zpěváků, hudebních skladatelů i básníků - se v Brně stalo každoročně vyhledávaným zastavením všech, kteří se věnují chrámové hudbě.

Po mši bude setkání pokračovat dalším programem v prostorách biskupství.

Musica sacra vědomě navázala na činnost Jednoty na zvelebení církevní hudby na Moravě, u jejíž kolébky stál v roce 1882 Leoš Janáček. Pořádá víceleté kurzy i jednorázové semináře pro varhaníky, pravidelná Svatocecilské setkání, setkání dětských, mládežnických i dospělých chrámových sborů či odborné zájezdy s prohlídkami varhan. Podílí se také na vydávání liturgických hudebnin, pro který zřídila hudební archiv, a vydává vlastní Zpravodaj pro několik set svých členů.

Kontakt: musicasacra@biskupstvi.cz, http://www.musicasacra.cz.