Kostel ve Šlapanicích u Brna nabídne poutníkům noční bdění

26.9.2009
Při své návštěvě Brna Svatý otec Benedikt XVI. "vstoupí" také na území města Šlapanice u Brna, která hraničí s tuřanským letištěm. Proto se i zdejší farní úřad aktivně zapojuje do duchovní přípravy.Farář Miloš Mičánek přibližuje: „Pro poutníky, kteří v sobotu 26. září přijedou v předstihu na mši se Svatým otcem, která bude 27. září na brněnském letišti, bude ve Šlapanicích připraven předprogram v podobě možnosti setrvat v kostele v tiché adoraci (kostel bude otevřen pro tuto příležitost v sobotu od 20 hodin celou noc až do 5 hodin ráno). Kromě tiché adorace budou moci poutníci v přístavbě kostela shlédnout na DVD některé filmy s náboženskou tematikou. Pro tyto poutníky pak bude také na faře k dispozici malé občerstvení.“