Kosovo aneb zkušenosti armádního kaplana z mise AČR

9.6.2009
Program SaVIO, cyklus besed, přednášek a vzdělávacích programů pro širokou veřejnost pořádá 9. června v 19:00 hodin v Salesiánském středisku mládeže v Brně-Líšni, (Kotlanova 13) přednášku vojenského kaplana Kpt. Mgr. Jana Pacnera s názvem Kosovo aneb zkušenosti armádního kaplana z mise AČR.V rámci přednášky a následné besedy bude povídat o svých zkušenostech ze země, ve které je možnost vzniku etnického konfliktu dodnes velmi aktuální. Téma povídání se ovšem dotkne i celkového pohledu na nároky armádní služby na duchovní, včetně jejich vztahů s ostatními vojáky Armády České republiky. Povídání kapitána Jana Pacnera bude doprovázeno autentickými fotografiemi z průběhu mise.

Kpt. Mgr. Jan Pacner je kaplanem Univerzity obrany Brno. Studoval teologii v Litoměřicích, v Salzburgu a na Katolické teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Působil jako farní vikář v Křižanově a v Kutné Hoře, od r. 1998 byl administrátorem farnosti Brno - Řečkovice. Od 1.9.2005 je vojenským kaplanem, nejprve působil na Vojenské akademii Vyškov, od jara 2008 je na Univerzitě obrany. Od ledna do července 2007 byl kaplanem 10. kontingentu AČR v misi KFOR v Kosovu.

Další informace www.salesko.cz.