Lange Nacht der Kirchen v Rakousku

5.6.2009
Pátý ročník akce Lange Nacht der Kirchen - Dlouhá noc kostelů, která byla inspirací pro pořadatele Noci kostelů v Brně, se bude konat v celém Rakousku v pátek 5. června 2009.Otevřeno bude více než 700 kostelů ve městech i na venkově a pro návštěvníky je zde připraveno na 3000 programů.

Informace o rakouské Lange Nacht der Kirchen včetně přehledu programů jednotlivých kostelů naleznete na stránkách www.langenachtderkirchen.at.

Příprava Lange Nacht der Kirchen a Noci kostelů v Brně probíhá v úzké spolupráci rakouského a českého týmu. Obě akce jsou propojeny také společným vizuálním stylem, jehož autorkou je rakouská grafička Vera Rieder.

Premiéra Noci kostelů v České republice proběhne v pátek 29.5.2009. Více na http://www.nockostelu.cz.