Svatý stolec potvrdil cestu Benedikta XVI. do České republiky

30.5.2009
Vyjádření brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho: „Těšil jsem se vždycky na okamžik, kdy budu moci Svatého otce přivítat v brněnské diecézi. Vnímám tento okamžik nejen jako historickou událost, ale i jako povzbuzení pro nás všechny.“V Brně bude papež Benedikt XVI. slavit bohoslužbu v neděli dopoledne 27. září 2009.

Zpráva na http://tisk.cirkev.cz/z-vatikanu/svaty-stolec-potvrdil-cestu-benedikta-xvi-do-ceske-republiky.html.

Papež Benedikt XVI. dnes dopoledne (30.5.2009) přijal ve Vatikánu prezidenta České republiky Václava Klause.

Vatikán: Tiskové středisko Svatého stolce při příležitosti návštěvy prezidenta České republiky Václava Klause ve Vatikánu poprvé oficiálně zveřejnilo termín a místo letošní třetí zahraniční cesty papeže Benedikta XVI. : "Papež Benedikt XVI. přijal pozvání prezidenta republiky a České biskupské konference a vykoná apoštolskou cestu do České republiky ve dnech od 26. do 28. září 2009, během které navštíví Prahu, Brno a Starou Boleslav." Podzimní návštěva České republiky bude třináctou zahraniční apoštolskou cestou Benedikta XVI. během jeho čtyřletého pontifikátu.