Mons. Josef Šik jubilantem

11.1.2009
V neděli 11. ledna v 11.00 hodin oslaví při slavnostní bohoslužbě v brněnském kostele sv. Tomáše (Moravské náměstí) své životní jubileum Mons. Josef Šik.Josef ŠikBrno: Mons. Josef Šik se narodil 8.1.1929 v Brně-Chrlicích. Po maturitě na reálném gymnáziu nastoupil do bohosloveckého učiliště v Brně. Po státním zrušení teologických fakult musel nastoupit do PTP. Po návratu do civilního života pracoval patnáct let manuálně, dalších dvacet pět let jako technik.V dubnu roku 1968 byl tajně vysvěcen na kněze a až do pádu totalitního režimu působil v neveřejné duchovní správě.

V roce 1992 byl ustanoven kooperátorem v kostele sv. Tomáše v Brně, kde dosud působí. Je spirituálem zasvěcených panen v brněnské diecézi.

V Jubilejním roce 2000 jej Svatý otec Jan Pavel II. jmenoval Kaplanem Jeho Svatosti.