Zemřel Mons. Bohuslav Brabec

26.11.2008
Ve věku 82 let zemřel 26. listopadu Mons. Bohuslav Brabec. Rozloučení s ním proběhne ve čtvrtek 4. prosince.Brno: Dne 26. listopadu 2008 zemřel Mons. Bohuslav Brabec, farář v Radostíně nad Oslavou.

Narodil se 16. července 1926 v Závisti u Velkého Meziříčí, na kněze byl vysvěcen 16. dubna 1950 v Brně. Působil v Třebíči-Jejkově, ve Zbýšově u Brna, v Kuřimi, v Prosiměřicích, ve Znojmě u sv. Kříže a ve Šlapanicích u Brna.

V srpnu 1958 byl vzat do vazby a až do května 1960 byl ve vězení ve Valdicích, potom pracoval v civilních zaměstnáních. V roce 1964 mu bylo dovoleno vrátit se do duchovní služby; byl kooperátorem v Hodoníně, v Čejkovicích, zástupcem faráře v Dambořicích, od roku 1972 působil jako administrátor a později farář v Telči s excurrendy Radkov u Telče a krátce Urbanov, od roku 1992 až do své smrti byl farářem v Radostíně nad Oslavou s excurrendem Pavlov u Radostína nad Oslavou.

V letech 1986 až 1992 navíc vykonával funkci děkana třešťského.V roce 2000 ho papež Jan Pavel II. jmenoval „kaplanem Jeho Svatosti“.Zemřel 26. listopadu 2008 v rodném domě v Závisti.

Se zesnulým se rozloučíme ve čtvrtek 4. prosince 2008 v 10 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou a ve 14 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně. Poté bude uložen do kněžského hrobu na netínském hřbitově.

Parte.