Konference na téma Útěcha a naděje

25.10.2008
Konference na téma Útěcha a naděje, aneb Křesťan zdravotník v sociálních službách, je akce připravovaná na 25. října 2008 Domem svatého Antonína v Moravských Budějovicích TÉMA: ÚTĚCHA A NADĚJE

Připravili jsme konferenci, jejíž tématem bude Útěcha a naděje. Tyto dva fenomény představíme jako obecný majetek lidstva a také jako fenomény, které mají v křesťanství své specifické vyjádření. Podíváme se na ně z pohledu psychologie, teologie a obecné lidské zkušenosti, abychom tak lépe vnímali jejich místo obecně v lidské kultuře a specificky v oblasti péče o nemocné.

Garant akce:
Biskupství brněnské, Dům sv. Antonína

Přednášející:

• P. Marek František Drábek, Mgr., DiS nemocniční kaplan, vedoucí týmu Duchovní péče v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Současně v nemocnici pracuje na zkrácený úvazek jako zdravotní bratr.
  • S.M. Mirjana Ludmila Vinšová, Mgr. pastorační asistentka pověřená službou nemocničního kaplana v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.
  • S.M. Maxmiliana Ludmila Holíková, Bc. zdravotní sestra, pracuje jako vrchní sestra v Charitním domově Kongregace MSKB v Městě Albrechticích.
  • P.Gorazd Pavel Cetkovský O. Carm v současné době duchovní správce farnosti Liboc, Praha 6.
  • S.M. Přemysla Pavlína Marková – MUDr pracuje v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

Moderace:
Ředitel Domu sv. Antonína – ing. Ladislav Chloupek