Oslava Ekumenické neděle 2008 v Brně

19.9.2008 - 20.9.2008
V rámci oslav Ekumenické neděle v moravské metropoli připravila Ekumenická rada církví ve dnech 19. - 20. září zajímavý projekt. Brno: Ekumenická rada církví v České republice a Ökumenischer Rat der Kirchen in Österreich představí v Brně publikaci „Brnem cestami pokoje - Friedenswege durch Brünn“, ohlédnutí do historie místních křesťanských církví. Úvod napsala přední historička Milena Flodrová.Prezentace publikace a tisková konference proběhne v zasedacím sále Rady statutárního města Brna v pátek 19.9. v 10.00 hodin. Poté následuje pro všechny hosty prohlídka Staré radnice.

V sobotu 20.9. v 10.00 hodin se vydá procesí z Petrova k Červenému kostelu na Moravském náměstí, kde proběhne v 10.30 hodin ekumenická bohoslužba s kázáním emeritního evangelického biskupa Herwiga Sturma.

Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Brna Roman Onderka.

Další informace:
Peter Hronec, asistent vedoucí tajemnice ERC v ČR