Giuseppe Fiorini Morosini navštíví Vranov u Brna, poprvé jako biskup

8.9.2008
Poutní bohoslužbu bude v pondělí 8. září v 18.00 hodin slavit na jednom z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze, v kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, italský biskup Giuseppe Fiorini Morosini.Vranov u Brna: Giuseppe Fiorini Morosini OM (nar. 1945) je teologem, bývalým hlavním představeným Řádu nejmenších bratří sv. Františka z Pauly. Letos v březnu jej Svatý otec Benedikt XVI. jmenoval biskupem, svěcení přijal 9.5. v Paule a byla mu svěřena diecéze v Locri v italské Kalábrii. Morosini působil v letech 1992-1994 jako představený místní komunity Paulánů ve Vranově od Brna, odkud po svém zvolení generálním přestaveným odjel zpět do Itálie. Do Vranova se v těchto dnech vrací poprvé jako biskup.

Giuseppe F. Morosini se specializuje na spiritualitu sv. Františka z Pauly, jemuž věnoval několik publikací. Karmelitánské nakladatelství právě vydává v edici Osudy jeho knihu „Svatý František z Pauly – život, osobnost a dílo“.

foto foto foto foto
foto foto