Když myšlenky bubnují

6.9.2008
Když myšlenky bubnují je název nového CD brněnské křesťanské skupiny Bétel (Dům Boží), které její členové představí na koncertě 6. září v 19.00 hodin na nádvoří čajovny „U anděla za vraty“ (Brno, Petrská ulice č. 1). Brno: Amatérská křesťanská skupina Bétel se vytvořila v roce 2001 kolem Jana Zaplatila a nyní vydává své druhé CD, s nímž se vydá na podzimní koncertní cestování po celé republice. Po úvodním koncertě v Brně (6.9.) následuje ještě v září Žďár nad Sázavou (7.9. v 17.00 hodin, rajský dvůr kláštera cisterciáků) a Šaratice u Brna (14.9. v 16.00 hodin na farní zahradě).
Další koncerty na www.betel.tk.

Za zmínku stojí, že lídr skupiny, Jan Zaplatil, je jedním z hlavních kostelníků katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, v jejíž kryptě skupina také vystupovala. Katedrála na Petrově se může z hudebního hlediska pochlubit pestrostí žánrů, které se kolem ní vytvořily a aktivně působí. Působí zde Dómský smíšený sbor, dětský schola Petrováček, schola dospělých Pavlováček, Orchestr katedrály sv. Petra a Pavla, a při bohoslužbách často doprovází liturgii také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská. S Bételem je možné se setkat kromě koncertů také při nedělních bohoslužbách pro děti (9.00 hodin.)