Kardinál Coppa navštíví Mikulčice

5.7.2008
Slavnostní bohoslužbu v den slavnosti slovanských věrozvěstů a patronů Evropy, svatých Cyrila a Metoděje, bude v sobotu 5. července 2008 v 16.30 hodin slavit kardinál Giovanni Coppa.Mikulčice: Pontifikální bohoslužba za účasti českých a moravských biskupů bude slavena v sobotu 5. července v 16.30 hodin na významném poutním místě v Mikulčicích na Hodonínsku. Kromě českých a moravských biskupů se jí letos zúčastní také vzácný host – kardinál Giovanni Coppa z Vatikánu.

Kardinál Giovanni Coppa (82), v letech 1990-1992 apoštolský nuncius v Československu a v letech 1993-2001 nuncius v ČR, byl v říjnu loňského roku jmenován kardinálem a jako titulární bazilika v Římě mu byl přidělen kostel sv. Lina. Držení titulárního kostela se kardinál Coppa ujal při slavnostní bohoslužbě 26. ledna 2008 za účasti věřících z místní farnosti i některých Čechů.