Biskupství brněnské

Anselm Grün představí v Brně dvě novinky

Ilustrace
16.5.2008 - 18.5.2008
Během svého pobytu v Brně ve dnech 16. - 18. května představí známý autor knih o křesťanské spiritualitě, benediktinský kněz P. Anselm Grün, dvě novinky.Brno: „Jak znovu najít radost“ a „Řízení jako duchovní úkol“ jsou názvy publikací, které představí během své návštěvy Brna jeden z nejznámějších světových autorů duchovní křesťanské literatury – P. Anselm Grün.

(Výběr knih P. Anselma Grüna: http://www.ikarmel.cz/vyber/knihy-anselma-gruna)

P. Anselm Grün, který do jihomoravské metropole přijíždí již potřetí, se narodil v roce 1945 v Junkershausenu v Rhönu. Roku 1964 maturoval ve Würzburku a ve stejném roce vstoupil do benediktinského kláštera v Münsterschwarzachu. V letech 1963-71 studoval filozofii a teologii v St. Ottilien a v Římě. Roku 1974 byl promován na doktora teologie. Mezi lety 1974-76 studoval ekonomii v Norimberku. Od roku 1977 je cerelářem opatství, kromě toho se věnuje práci s mládeží, přednáší a vede duchovní rekolekce pro kněze a řeholníky v krizových situacích.

Jeho návštěvu Brna připravilo Pastorační středisko brněnské diecéze a Karmelitánské nakladatelství s následujícím programem:

Pátek 16.5., 20.00 hodin
(aula Biskupského gymnázia v Brně, Barvičova ulice 85)
"Řízení jako duchovní úkol": přednáška pro veřejnost

Sobota 17.5., 9.00 hodin
(aula Biskupského gymnázia v Brně, Barvičova 85)
"Jak znovu najít radost?": celodenní rekolekce zakončená bohoslužbou
Sobotní program je třeba absolvovat celý, oběd pro zájemce bude možné objednat a zakoupit přímo na místě před začátkem programu. Po celou dobu programu budou k zakoupení všechny publikace Anselma Grüna i další knihy duchovní literatury.

Neděle 18.5.
9.30 hodin: bohoslužba v kostele sv. Jakuba v Brně, kterou celebruje Anselm Grün
11.00 hodin: autogramiáda v knihkupectví Cesta na Rašínově ulici (naproti kostelu)