Čeští a moravští cukráři pojedou s novým praporem do Vídně

30.1.2008
Ve středu 30. ledna 2008 v 15.00 hodin, bude za přítomni hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislava Juránka v chrámu sv. Karla Boromejského ve Vídni (Kreuzherrengasse 1, www.karlskirche.at) požehnán prapor Společenstva pekařů Moravy a Slezska. Prapor požehná – v zastoupení vídeňského arcibiskupa kardinála Christopha Schönborna – biskupský vikář děkan Karl Rühringer. Od hejtmana Stanislava Juránka převezme prapor prezident Společenstva pekařů Moravy a Slezska Ing. Václav Labský. Slavnost bude od 17:30 pokračovat na v prostorách Velvyslanectví ČR ve Vídni, kde účastníky uvítá velvyslanec RNDr. Jan Koukal.

Akce je významným setkáním představitelů profesních společenstev pekařů a cukrářů ze zemí střední Evropy. V jejím průběhu předá prezident Společenstva cukrářů ČR Drahoslav Hvězda Řád sv. Ambrože předsedovi Společenstva pekařů a cukrářů Slovenské republiky Ing. Vojtechu Szemesovi, CSc. Ocení tak jeho celoživotní práci v oboru a významný podíl na rozvoji mezinárodní profesní spolupráce.

Více informací:
Společenstvo pekařů Moravy a Slezska
Příkop 4, 604 67 Brno
Ing. Václav Labský, prezident
Zpracoval: PhDr. Jiří Klement,
oddělení informací a styku s veřejností