Biskup Cikrle ocenil duchovní brněnské diecéze

5.12.2007
Ve středu 5. prosince 2007, v den 230. výročí založení Biskupství brněnského, udělil biskup Vojtěch Cikrle medaili hlavních patronů diecéze, svatých Petra a Pavla, desítkám kněží a stálých jáhnů brněnské diecéze. Brno: Po bohoslužbě slova předal brněnský biskup Vojtěch Cikrle v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově desítky pamětních medailí sv. Petra a Pavla diecézním i řeholním kněžím a stálým jáhnům brněnské diecéze jako ocenění jejich služby církvi. Jde o jednu z vrcholných akcí Roku diecéze, který připomněl 230. výročí založení biskupství v Brně.

Autorem medaile sv. Petra a Pavla o průměru 50 mm je sochař a medailér Josef Uprka. Medaile byly raženy z patinovaného tombaku v pražském podniku Triga-K.

foto foto foto
Foto: Jiří Filip