Marie Svatošová v Brně: Hospice a umění doprovázet

15.10.2007
Cyklus přednášek Moravsko-slezské křesťanské akademie s názvem Tajemný svět víry bude zahájen v pondělí 15. října 2007 v 18.00 hodin přednáškou MUDr. Marie Svatošové, zakladatelky českého hospicového hnutí.Budovala první český hospic v Červeném Kostelci a podporovala vznik dalších hospiců minimálně svou odbornou radou. Dr. Svatošová je také prezidentkou Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče.

Ve své přednášce posluchačům přiblíží význam doprovázení nevyléčitelně nemocných, jak členy rodiny, tak zdravotnickým personálem, aby tak společně pomohli nemocnému v lidské blízkosti rozloučit se s blízkými a vyrovnat skutečné či i domnělé problémy, které zhoršují nemocnému jeho psychický i zdravotní stav.

Přednáška proběhne v pondělí 15. října 2007 v 18.00 hodin v budově Lékařské fakulty na Komenského náměstí 2, ve velké posluchárně.

Více o projektu: www.mska.biz, tel.: 545 223 159; 607 987 661