Slavnostní otevření Pastoračního centra Duchovní služby armády České republiky

6.7.2007
V pátek 6.7. v 16.00 hodin bude v Lulči u Vyškova za přítomnosti nejvyšších představitelů Ministerstva obrany ČR, Armády České republiky, Ekumenické rady církví (ERC), České biskupské konference a za přítomnosti řady hostů z naší republiky i zahraničí slavnostně otevřeno Pastorační centrum Duchovní služby Armády České republiky.Luleč u Vyškova: Nově otevřené Pastorační centrum s kapacitou cca 40 osob, bude sloužit jako výcvikové a školící zařízení pro potřeby Duchovní služby Armády ČR. Je určeno ke konání etických seminářů pro vojáky v základním výcviku a instruktory výcviku, a je místem neformálních setkání vojáků před a po ukončení zahraniční mise. Může rovněž sloužit pro volnočasové aktivity, pro konání duchovních cvičení pro vojáky, pro společenská setkání, konference, kulturní a další akce.

Orientační program slavnosti:
- zahájení a přivítání Hlavním kaplanem AČR
- proslov náčelníka Generálního štábu
- akt slavnostního otevření (přestřižení pásky)
- pozdravy zástupců nizozemské a německé duchovní služby
- udělení medailí generála Kubáně (pamětní medaile Duchovní služby AČR)
- modlitby - kardinál Miloslav Vlk a předseda ERC Pavel Černý